bicycle-699107_1920

Dziś zapraszamy Was na drugi wpis z naszej serii „rower zimą”. Poruszymy niezwykle ważną kwestię bezpieczeństwa w niesprzyjającej aurze pogodowej oraz przedstawimy przydatne informację jak bezpiecznie wrócić do domu 😉

 

 

 

 

 

Ścieżki rowerowe zimą niestety bywają  zaniedbywane i często służą odkładaniu śniegu zgarniętego z jezdni. Dlatego zimą korzystanie z jezdni jest dużo bezpieczniejsze niż mogłoby się to wydawać. Odśnieżona powierzchnia, posypana solą i rozgrzana przez przejeżdżające auta będzie na pewno dużo lepszym pomysłem niż jazda chodnikiem. Oczywiście zimą należy zwrócić szczególną uwagę na prędkość, na szczęście w tym ciężkim okresie kierowcy zachowują dużo większą uwagę, co wpływa na dużo większy poziom bezpieczeństwa na drodze.  Jadąc po ubitym śniegu nie mamy pewności co stanie się za kilka metrów. Możemy wpaść w poślizg lub zahaczyć się o wystającą bryłę lodu. Szybciej należy jednak jechać po sypkim śniegu, ponieważ dzięki temu nie będziemy się zapadać. Jeśli jesteśmy zmuszeni przejechać po lodowej powierzchni pamiętajmy o tym żeby jechać prosto, bez skręcania kierownicy, w przeciwnym razie możemy zaliczyć upadek. Zimą zapominamy o przednim hamulcu! Powoduje on, że przednie koło wpada w poślizg, a wtedy już nie ma ratunku. Bardzo ważne jest również prawidłowe oświetlenie, które w ciężkich warunkach sypiącego śniegu jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa.

W poprzednim poście poruszaliśmy niezwykle ważną sprawę odpowiedniego troszczenia się o rower zimą. Przegląd roweru przed wiosną warto zrobić jak najwcześniej, aby uniknąć czekania w kolejkach i z pierwszymi wiosennymi promieniami słonecznymi móc wyruszyć na przejażdżkę. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy rabat 5%* na serwis roweru w naszym punkcie serwisowym w Ostrowie (ul. Odolanowska 61). Zapraszamy do skorzystania z promocji!

*Zasady promocji:

-Rabat zostanie przyznany na hasło „wiosna2017”

-Promocje nie łączą się

-Czas trwania promocji: 13.01.2017-19.02.2017